Z Koziej D*py nawet Tatry widać


Schronisko Kozia Góra

Schronisko Kozia Góra

Tygodniowy urlop zacząłem od odwiedzenia Jaskinii Kryspinowskiej, ale to na co się od początku nastawilśmy to kapuściane góry. Miały być Sudety, tylko po co jechać taki kawał drogi skoro pod nosem mamy jeszcze tyle nie schodzonych szlaków? Wypadów było kilka więc każdy opiszę osobno.

Na pierwszy ogień poszła Kozia Du… tzn Kozia Góra, 686 m n.p.m. w takiej odległości od miasta, że ludzie chodzą tam na spacery z psami. Żeby odrobinę urozmaicić sobie trasę, mieć czas na złapanie promieni słonecznych i nastawić się na piwo szczytowe wybieramy trasę przez Kołowrót. Droga rozjeżdżona, las wykarczowany, kiedyś na stokach była podobno skocznia narciarska, ja tam nie wiem, deski to nie jest mój ulubiony sport. Z przełęczy pod szczytem roztaczają się widoki na Bielsko Białą i dalej, my przyciągani magnesem w kształcie walca idziemy już łagodniejszym wzniesieniem do schroniska.

Bielsko Biała z Przełęczy Kołowrót

Bielsko Biała z Przełęczy Kołowrót

W pewnym momencie tuż przed schronem, między drzewami dostrzegam masyw Babiej Góry, a dalej – aż przecieram oczy ze zdumienia… z Koziej Du… tzn. Góry widzę Tatry. No kto by się spodziewał, że z takiej kapusty porośniętej lasem cokolwiek będzie widać. Trzeba to uczcić! Dochodzimy do schronu i „miła” obsługa serwuje zimne piweczko. Piękne zwieńczenie wycieczki… zwłaszcza, że do miasta mamy tylko 30 minut drogi.

Widoki z Koziej Góry

Widoki z Koziej Góry

Posted on 09/02/2014, in Górki i pagórki and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: