Odkryłem tarcie na wapieniu!


Piękna słoneczna sobota, popularne rejony wspinaczkowe pewnie oblężone, a po pracy jest ochota wykorzystać jeszcze świecące słońce.

Wybór padł na Mlecz w Rusocicach, w życiu tam nie byłem nie mówiąc o wspinaniu, kawałek drogi jest, gps do tego prowadził nas przez jakieś pola i lasy, ale powiem Wam jedno… WARTO BYŁO!

Kefir na Dżownicy, Dżownica na Mleczu:)

Kefir na Dżownicy, Dżownica na Mleczu:)

Piękna skała, nie wyślizgana, drogi od III do VI.4, sporo obitych. Ringi stare, ale dają radę. Skała ma kształt U i w tym U się wspinamy. Od południa do późnego zachodu świeci słońce, skała piękna i tylko śmieci psują nastrój.

Jak podeszliśmy pod skałę to zastanwialiśmy się czy to jest w ogóle wapień? Tarcie jak na piachach, albo skale wulkanicznej. W ramach rozpoznania pokonujemy najłatwiejszą drogę – Dżownica III (no bo kiedy jak nie dziś). Piękna linia, po stopniach do stanu pod którym zagnieździły się robale, a obok jakiś ptaszek:) Skała aż się prosi żeby sprawdzić ile warte są jej V, wybór pada na Jointventure, bardzo fajna droga, niestety pod stanem sporo potłuczonego szkła, a samo stanowisko pamięta pewnie jeszcze pierwszy rozbiór. Nie ryzykuję i schodzę do wcześniejszego ringa, żeby uniknąć tarcia liny o skałę staram się raczej schodzić niż zjeżdżać.

Słońce chyli się ku zachodowi to na dowidzenia robię jeszcze OeSem Mlecz też za V… do niczego nie mogę tej drogi porównać, trzeba dobrze pracować nogami i… jakoś idzie:)

Postaram się na dniach wrzucić foto-topo bo miejscówka na prawdę godna polecenia.

Jedna uwaga-prośba. Ze względu na sporą ilość śmieci zalegających pod skałą, jeśli wybierzecie się na wspin weźcie płachtę pod linę, a najlepiej worek na śmieci i rękawiczki. To na prawdę może być kapitalna miejscówka na odludziu jeśli tylko tam posprzątamy.

 

Posted on 29/03/2014, in Wspin and tagged , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Fajnie. Ja na razie w okolicy mam tylko piaskowce, ale tragedii dużej nie ma. Gorzej jak deszcz popada, to nawet nie ma co się wybierać na wspin 🙂 Obecnie po pracy wciąż męczę ściankę wspinaczkową. Pozdrowienia!

  2. Fajna miejscówka 🙂
    Gratuluję przejść 🙂

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: