Tata ma sierść


To się nazywa OS. Nie mieliśmy topo, drogi wybieraliśmy na czuja, nie znając trudności i asekuracji, na szczęście można liczyć na instytucje siostry, która z chęcią opiekowała się potomkiem, podczas gdy rodzice wchodzili na jakąś skałę, na którą można wejść po schodach.

Odwiedziliśmy w słoneczną niedzielę Nielepice – Skałę z krzyżem, odpalam topo na necie, a tu błąd… żadnego innego nie ma, no to zabawimy się w pierwsze przejścia… po obitych drogach;) Jakaś dwugodzinna posiadówa zaowocowała opalenizną i jak się okazało Pętlą Konopną IV i Tata Ma Sierść V. Przy przy pierwszej drodze użyłem gałęzi jako chwytu (proszę się nie śmiać), a linia sama w sobie jest przykładem idealnego obicia, po każdym trudnym ruchu (jak na IV drogę oczywiście) ring, miejsce odpoczynkowe i dalej. Wyjątek stanowi ostatni przelot za którym do barierki miało być łatwo z tego co było widać z dołu, a okazało się, że trzeba dziobać fakerami po skale i czujnie wychodzić w połogim terenie. Druga droga pod koniec przebiega chyba bardziej po prawej niż szedłem więc będę musiał zrobić jeszcze raz, ale sama w sobie bardzo fajna, po urozmaiconych chwytach i największa trudność między pierwszą, a drugą wpinką, jak się leci spod drugiego przelotu do wahadło i gleba, albo lądowanie na partnerze gwarantowane.

Ogólnie rejon może być super alternatywą dla Słonecznych Skał. Treściwe drogi w większości nie przekraczają 7 metrów, trudności nawet do VI.6, skała jeszcze niewyślizgana, nasłoneczniona przez cały dzień. Na pewno będę tutaj częściej zaglądał.

PS. Zdjęć mamy ok 100, ale aparat ustawiony był na fotografowanie w ciemnych pomieszczeniach, więc mamy na każdym piękną biel… no może poza kilkoma, więc fotorelacja będzie następnym razem:)

Posted on 14/06/2015, in Wspin and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. aparat oczywiście obsługiwała siostra blondynka :p

  2. Artur Szymanowski

    Fajnie, ze coś w skałach podziałaliście 🙂 Ja jakoś w tym sezonie nie mam szczęścia do wspinu.

    To czekam na fotorelację przy następnej okazji 😉

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: