Morskie Oko – wycof


Po Rusinowej Polanie przyszła pora na klasyk klasyków czyli Morskie Oko.

Warunki zimowe w górach - wersja tegoroczna

Warunki zimowe w górach – wersja tegoroczna

25 grudnia czyli zima. Hitem tej zimy mogą być popularne w ostatnich dniach słowa „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.” Przed południem w górach 7* na plusie i lód głównie na parkingu. Norbert rano strajkował przy śniadaniu więc wyjście nam się opóźnia, przynajmniej jest czas na ubranie raczków po 12 zł/para i przygotowanie kijów do marszu. Po przejściu 30 metrów raczki zdejmujemy i kijki chowamy gdyż mamy czysty asfalt bez grama lodu, czy śniegu. Spodziewałem się sporo turystów, ale to co zobaczyłem to była jakaś masakra, prawie jak weekend majowy. Pielgrzymki, rodziny, zawiane towarzystwo, uchodźcy, pojedyncze osobniki z piwem w dłoni i plecakami 50l z przytroczonym szpejem ginęły w tłumie… Po drodze mijamy oczywiście turystów w standardowym obuwiu górskim, czyli szpilkach, jakaś rodzina próbuje wejść do leśniczówki TPNu myśląc, że to już schronisko. W tym barwnym korowodzie dochodzimy do Włosienicy gdzie robimy popas i ustalamy, że dalej w tym zbiegowisku uczestniczyć nie będziemy, schron pewnie i tak przeludniony, a nad Mokiem inwazja stonki. Schodzimy.

Rysy, Giewont i Kasprowy

Rysy, Giewont i Kasprowy

Po pewnym czasie Norbertowi zaczyna się nudzić (już się wyspał, a jak wie, że z nosidełka widać więcej to co ma siedzieć w wózku). Włącza syrenę, i na sygnale spory kawałek zbiegamy, przy Roztoce przepakowujemy się do nosidełka i dalej już z uśmiechem na twarzy można kontemplować przyrodę:) Tradycja świątecznych wypadów podtrzymana, na minus niestety na pewno śmieciarze na szlaku – nawet jak są kosze na śmieci to peta i tak wyrzuci na asfalt, albo do lasu, brak słów, ale skoro TPN może się samochodem wozić góra – dół to niestety pojęcie ochrony przyrody w parkach narodowych znacząco odbiega od tego jakie moim zdaniem powinno być.

Posted on 25/12/2015, in Tatry Polskie, Tatry Wysokie and tagged , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Ja byłem kilka dni później, ale tłumy na Morskoocznym deptaku ogromne. Ale właśnie, pogoda bardzo dopisywała i nie odstraszało ani śniegiem, ani temperaturą.

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: