Smoki i nietoperze


W jeden słoneczny dzień wybraliśmy się do Smoka Wawelskiego, zobaczyć jak urządził sobie mieszkanie. Niestety jama była krótka i po kilku minutach bez większego WOW wychodzimy. Okoliczną atrakcją była kobieta której prawie włosy przypaliło i mężczyzna który spadł ze smoka na chodnik z okrzykiem „I’m Ok! I’M OK”.

A jak wiatr zmieni kierunek?

Spacer przez Smoczą Jamę

W ostatni weekend natomiast wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Jaskini Nietoperzowej. Wchodziliśmy to była piękna, słoneczna, pogoda, wychodziliśmy to zaczynał padać deszcz i ścigaliśmy się z burzą do Brandysówki. Wygraliśmy, ale jak jechaliśmy dróżką między polami, deszcz zaczął na nas zacinać, a parę kilometrów dalej waliły pioruny to robiliśmy dobrą minę do złej gry i dociskaliśmy pedały ile fabryka dała. W Brandysówce standardowo, czyli super:) Klimat lepszy niż w niejednym schronie, jedzenie, bardzo dobre, a w ogródku wesoła atmosfera. Znowu wyszedł maraton rowerowy, a miał być luzik:)

Aha! Co do samej jaskini – polecam, zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, ciekawie opowiada o czasach prehistorycznych i średniowiecznych, niedługo rozpoczną prace i zaczną usuwać namulisko, przez co za kilka lat jaskinia może się powiększyć. Można podziwiać tutaj największy na Jurze i jeden z największych w Europie kocioł eworsyjny, różne formy naciekowe, ekspozje wymarłych zwierząt, oraz ich szczątki wrośnięte w skałę. My widzieliśmy tylko 3 nietoperze,ale zaczynają zlatywać na hibernację dopiero jak się robi chłodno, więc sierpień to nie jest najlepszy miesiąc na podziwianie nieopierzonych ssaków:)

Tutaj kręcili „Ogniem i mieczem”

Tutaj my się kręcimy

Stalagmity ciągle rosną

Posted on 22/08/2018, in Jaskinie and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: