Cicha noc


Wpis bardziej z kronikarskiego obowiązku, jednakowoż skoro są Tatry to chyba można. Wszak mądry wycof ujmy nie przynosi.

Rano to jeszcze jakoś wyglądało

Rano to jeszcze jakoś wyglądało

Wstajemy o 2:30 (mój ból jest większy niż Twój). Ok 5 wychodzimy z parkingu i idziemy uwielbianą Doliną Chochołowską (mój ból jest większy niż Twój), słońce, tfu! gwiazdy i księżyc póki co zaczynają się pokazywać na niebie. Skoro chmury się rozwiewają to może coś zobaczymy, wszak prognozy były takie, że może z godzinę poświeci słońce, może śniegiem sypnie o 13, a może o 17, ale chmury to będą na 90%.

Dochodzimy do odbicia czarnym szlakiem na Siwą przełęcz i schodzimy z asfaltowej Chochołowskiej. Pierwotnie plan zakładał, że pójdziemy przez Trzydniowiański, jeszcze bardziej pierwotny że na Starorobociański, a taki najnajnaj pierwotny to w ogóle połowę grani Tatr Zachodnich.

Na razie jest nieźle, ciepło, niebo nie zwiastuje katastrofy i tylko zastanawiamy się czemu nie wzięliśmy kijków z bagażnika? Na szczęście przy wiatrołomach dało się znaleźć jakieś natural-hard-wood-schock-absorber-nie-do-końca.

Fajnie po prawej stronie widać masyw Trzydniowiańskiego, natomiast tam gdzie się kierujemy królują chmury. Po wyjściu z ostatniego lasu zbroimy się w raki i zaraz mijamy się z pierwszą z ekip która tego dnia ewakuuje się z grani. Mówią, że pizga niemiłosiernie i nie ma po co iść. Życzymy sobie powodzenia i ciśniemy dalej. Ewa ewidentnie rozczarowana pogodą, ale decyduje się z własnej woli na podejście jeszcze kawałek. Ja tam lubię jak jest ciężko i w górach wieje, natomiast nie każdy podziela moje dewiacje, a skoro i tak wyżej nic nie zobaczymy to Ewa przed przełęczą zarządza odwrót. OK, dzisiaj jestem przygotowany na wszystko i jak osiągamy z powrotem poziom lasu odciążam plecak z butli z tlenem.

Wycof

Wycof

Obóz ABC

Obóz ABC

Falstart na początek roku:)

Posted on 09/01/2021, in Tatry Polskie, Tatry Zachodnie and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: