Chata pod Skalanką

Schronisko „Chata pod Skalanką” 771 m n.p.m.

Zwardoń, tel. 501-307-248 ; https://schronisko-chata-pod-skalanka.business.site

Czas płynął leniwie, jak w "Jagodnej"

Czas płynął leniwie, jak w „Jagodnej”

Drewniany budynek został wybudowany prawdopodobnie około 1930. W latach 50. XX wieku został kupiony przez Piotra Szajkiewicza i wówczas dobudowano do niego kuchnię oraz warsztat. Później budynek kupił Almatur. W stanie wojennym obiekt został zamknięty. W kolejnych latach zmieniał właścicieli. W 2007 od Niezależnego Zrzeszenia Studentów budynek przejęła Politechnika Śląska i przekazała w użyczenie organizacji AEGEE-Gliwice. W 2009 do współużytkowników budynku dołączył Klub Miłośników Turystyki „Grzmot–Odrodzenie” (skupiający miłośników dawnej chatki studenckiej pod Błatnią, która spłonęła w 1995), by po niespełna pół roku stać się nowym dzierżawcą obiektu (1 lutego 2010). AEGEE wycofało się na prośbę rektora z prowadzenia obiektu.

W październiku 2011 politechnika podjęła decyzję o sprzedaży budynku. W marcu 2012 roku kupiło go stowarzyszenie Klub Miłośników Turystyki „Grzmot–Odrodzenie”.

Chatka oferuje 5 pokoi 3-,4- i 6-osobowych, z umywalkami, łazienkę w piwnicy i dostępną dla gości kuchnie. Na parterze znajduje się sala kominkowa wraz z jadalnią, gdzie goście mogą biesiadować i odpoczywać po górskich wojażach.

Za dużo o tym miejscu nie mogę napisać bo zatrzymaliśmy się tylko na ciastko i kawę, ale to co dostaliśmy było smaczne, pierwsze wrażenie OK, obsługa miła i do tego sielanka i spokój bo chatka jest położona trochę poniżej szlaku na Skalankę, a umówmy się… Skalanka to nie jest taki sam magnes jak Morskie Oko, więc ludzi na pewno będzie mniej.

Odwiedziny: 1 (wrzesień 2019 )

Klimat ****

Jedzenie ***

Nocleg –

Czystość *****

Ogólna ocena *****

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: