Pasterka

Schronisko PTTK „Pasterka” 700 m n.p.m.

Pasterka, Duszniki Zdrój, tel. 696 403 232, http://www.schroniskopasterka.pl/

W „Pasterce” pierwszy raz nocowałem przy okazji pierwszego urlopu w Sudetach w 2010 roku i miałem to szczęście, że było wtedy świeżo po remoncie. Pokoje są bardzo przytulne, łazienki dla bardziej komfortowych turystów którym może przeszkadzać brak ciepłej wody, można się poczuć trochę jak w hotelu. Uroku dodaje na pewno rozmiar schronu, jest mały, wkomponowany na granicy lasu, a z okien i polany przed schroniskiem mamy panoramę na Szczeliniec. W jadalni jest trochę ciasno, przy wejściu mamy telewizor, na półkach dookoła książki i gry planszowe do których można kupić zimne piwo z lodówki która stoi obok:) Schronisko jest popularnym miejscem spotkań skiturowców i większych wycieczek, więc dobrze zadzwonić wcześniej i sprawdzić czy są wolne pokoje.

Ogólne wrażenie poprawia jeszcze możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych, nart, łóżeczka dla dziecka, możliwość skorzystania z pralki, a nawet przygotowanie drewna na ognisko i prowiantu na wycieczkę.

Ze schroniska mamy całkiem blisko na Szczeliniec Wielki i do Błędnych Skał, ewentualnie możemy obrać azymut w drugą stronę i przekroczyć pobliską granicę z Czechami.

Jak dla mnie jest to super miejsce zarówno dla osób szukających wygodnego odpoczynku na łonie natury, jak i gości dla których ma to być tylko miejsce gdzie można się zregenerować po całym dniu łojenia.

Odwiedziny: 1 (wrzesień 2010)

Klimat ***

Jedzenie – ***

Nocleg – ****

Czystość – *****

Ogólna ocena ****

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: