Na Śnieżniku

Schronisko PTTK Na Śnieżniku im. Zbigniewa Fastnachta 1218 m n.p.m.

Międzygórze, tel. 748 135 130 / 501 631 134 ; http://www.schroniskonasniezniku.eu

Schronisko na, a właściwie pod Śnieżnikiem

Schronisko na, a właściwie pod Śnieżnikiem

Jedno z najstarszych schronisk na ziemiach polskich wzmianki o nim sięgają 1806 roku, na całe szczęście nie podzieliło przez te wszystkie lata losu wielu innych schronisk i nie strawił go pożar, a jedynie w czasie wojny stało opuszczone. W latach 80 XX wieku schronisko gruntownie zmodernizowano, a w uznaniu zasług jego dzierżawcy nadano mu pośmiertnie imię Zbigniewa Fastnachta który opiekował się nim w latach 1982-2001.

Schronisko oferuje 58 miejsc noclegowy w pokojach 2-10 osobowych + opcja dla fanów spania pod namiotem. W restauracji możemy liczyć na całkiem smaczne jedzenie, a cena w stosunku do wielkości porcji jest bardzo dobra (biorąc pod uwagę oczywiście okoliczną konkurencję). Dla mieszkańców Krakowa i Górnego Śląska przy wejściu przygotowano miejsce gdzie można wyregulować oddech i nie trzeba smrodzić innym przy talerzach.

Samo schronisko nie powala, spore, dyskretnie komponujące się w okolicę, wygodne, ale bez miejsca gdzie można się rozsiąść i odpocząć.

Na plus zaznaczę jeszcze dojście do schroniska, mamy do wyboru kilka szlaków i drogę pod wózek/rower, oraz panoramę z hali wokół schroniska.

Odwiedziny: 1 lipiec 2016

Klimat **

Jedzenie – ****

Nocleg –

Czystość – ****

Ogólna ocena ***

 

%d blogerów lubi to: