Magurki

Wieża widokowa na Magurkach

Wieża widokowa na Magurkach

27 metrowa wieża na Magurkach powstała w latach 2014-2015. Betonowy fundament, drewniana konstrukcja z wysokimi barierkami, komfortowa nawet dla osób z lekkim lękiem wysokości.

Początkowo planowano obudowanie narożników wieży drewnem, co zapewniałoby ochronę przed wiatrem i stylistycznie upodabniało ją do drewnianych kościołów gotyckich. Ostatecznie zrezygnowano z tego rozwiązania.

Na tarasie widokowym mieści się około 30 osób. Zabezpieczony jest drewnianą obudową, na wewnętrznych ścianach której umieszczono opisane panoramy widokowe. W obudowie tarasu widokowego wykonano podłużne szczeliny, aby widoki z wieży mogły oglądać również dzieci. Obudowany i zadaszony taras widokowy w razie potrzeby może posłużyć turystom również jako schronienie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (np. deszczem). Ponadto na dachu wieży zamontowano kamery internetowe, dzięki czemu można na bieżąco śledzić panoramę widokową z wieży.

Dookolna panorama na Gorce, Pieniny, Beskidy i Tatry.

Z Ochotnicy Górnej do wieży prowadzi zielona ścieżka dydaktyczna, a przy głównej drodze w pobliżu kościoła znajdują się szlakowskazy ułatwiające trafienie do celu.

Widok z kamery na wieży: http://www.ochotnica.pl/pl/514/0/kamery-online.html

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: