im Kazimierza Sosnowskiego Na Hali Krupowej

Schronisko PTTK „im. Kazimierza Sosnowskiego Na Hali Krupowej”, dawniej „Pod Policą” 1152 m n.p.m.

tel. 607-033-997 ; http://www.krupowa.pl

7

Przyjemny, drewniany budynek, idealnie komponujący się na hali z pięknym widokiem i krótką drogą na Policę i Okrąglicę. Tak w skrócie mogę określić schronisko na Hali Krupowej.

Pierwsze schronisko zostało wybudowane już w 1935 roku i nosiło nazwę „Pod Policą”, a budową schroniska kierował prof. Kazimierz Sosnowski. Niestety jesienią 1944 roku Hitlerowcy spalili schronisko i zostało ono odbudowane w 1955 roku, zmieniając nazwę na obecnie obowiązującą. Schronisko było wielokrotnie modernizowane i spełnia teraz standardy, nazwijmy to „dla rodzin z dziećmi”. Na budynku znajdują się dwie tablicę poświęcone jedna partyzantom AK, druga Janowi Pawłowi II, który jeszcze jako Karol Wojtyła był tutaj na swojej ostatniej wycieczce górskiej przed wyjazdem na konklawe do Rzymu gdzie został papieżem.

Schronisko dysponuje 38 miejscami noclegowymi od dwójek do szesnastoosobowego pokoju, bufetem i jadalnią. Przed schroniskiem mamy do dyspozycji taras na którym możemy się posilić na świeżym powietrzu i tuż obok miejsce na grilla.

Odwiedziny: 1 (czerwiec 2016)

Klimat ****

Jedzenie ***

Nocleg –

Czystość ****

Ogólna ocena  ****

%d blogerów lubi to: