Chata dr. Adolfa Hrstky (Czechy)

Schronisko turystyczne dr. Hrstky (Garstki) dawniej Rašínova 408 m n.p.m.

Jaroňkova 77, 742 66 Štramberk, Czechy ; tel. +420 774 668 045 ; www.stramberskatruba.cz/

16

Zastanawiałem się czy w ogóle uwzględniać tutaj to schronisko, ale ze względu na górskie otoczenie, klimat, itp. napiszę o nim parę słów.

W Chacie byłem i piwo piłem w sierpniu 2016 roku, wiele osób zachwyca się tym miejscem i chwalą je po odrestaurowaniu, dla mnie szczerze mówiąc bardziej przypomina bar na wsi (nie obrażając wsi). Patrząc po archiwalnych zdjęciach wnioskuję, że po remoncie w 2009 roku był kolejny remoncik i zamiast drewnianych ław mamy krzesła rodem z baru mlecznego i całość została zaadoptowana właśnie w takim stylu. W środku znajdziemy kanarka, koze (w sensie piec), gitarę, drewniane meble, można tutaj nawet przenocować ( 60 miejsc), zjeść całkiem smaczne dania i wypić pyszne czeskie piwo. Jednak czy to ze względu na bliskość Truby, czy też z powodu umiejscowienia w centrum miasta, bardziej mi pasuje to miejsce do atrakcji turystyczno – gostronomicznej niż schroniska jako takiego. Niewątpliwie warto jest tutaj zaglądnąć będąc w okolicy, ale jeżeli szukamy klimatu górskiego to musimy jechać w góry, a nie do miasta.

Przed chatą mamy grill, stoły, a parę metrów dalej rozpościera się panorama na czeskie kapusty… jeżeli uda nam się trafić na mniejszy ruch to jest szansa, że poczujemy tutaj namiastkę gór, a nie bar.

Odwiedziny: 1 sierpień 2016)

Klimat *

Jedzenie –

Nocleg –

Czystość  ***

Ogólna ocena **

 

%d blogerów lubi to: