Jałowiec na spokojnie


Wyjazd na spokojnie, po pobudce bez budzika. Śniadanie w aucie, pogoda zapowiada się świetna, w nocy popadało, więc parowanie ogranicza zasięg wzroku, ale przynajmniej słońce przyjemnie grzeje.

Z okolic schroniska Opaczne

Założenie na dzisiaj jest takie żeby Norbert sporo pochodził na nogach, odwiedzić schronisko Opaczne i poopalać się na Jałowcu. Plan zrealizowany i brakło tylko butli z tlenem na szczycie (wyparowała wieczorem w domu). Schronisko całkiem znośne, trochę w stylu chaty górskiej, widać, że w ciągłym remoncie, ale wszystko idzie w dobrą stronę. Ceny trochę wysokie jak na wielkość dań, ale mieszczą się w normach.

W murowanej piwnicy – schronisko Opaczne

Na trasie tylko kilka prześwitów na Policę i Babią Górę, a dalej na Pilsko, w ogóle to w pamięci miałem szerszą panoramę z Jałowca…  sam szczyt też się chyba zmienił – nie ma już uschniętego drzewa ze szlakowskazem.

Odpoczynek na szczycie

Widoki ze szczytu

Podczas gdy my leniwie wchodzimy i schodzimy, inni woleli pobiegać. Trafiliśmy akurat na bieg z serii Perły Małopolski z 12 km podbiegiem na Jałowiec. Przy takich temperaturach i parowaniu – szacun. Norbert dopingował przebiegających robotów okrzykami Szybciej! Niektórzy mieli nawet siłę coś odkrzyknąć:)

Posted on 27/08/2017, in Górki i pagórki and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Autora najbardziej cieszą komentarze...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: